Do prawidłowego funkcjonowanie Państwa stowarzyszeń i fundacji oraz innych organizacji NGO potrzebni są solidni ludzie. Zazwyczaj zatrudniani są oni na umowy cywilno – prawne (umowa o dzieło, umowa zlecenie, umowa zryczałtowana) a rzadziej na umowę o pracę (lista płac). Zastanawiając się zatem jaki program dla stowarzyszeń czy program dla fundacji wybrać, koniecznie trzeba się upewnić czy pozwala on na rejestrowanie, księgowanie i rozliczanie spraw kadrowych i płacowych Państwa organizacji.

ngo

Minimum na co powinien pozwalać program komputerowy, który Państwo wybierzecie to:
– możliwość wystawiania umowy o dzieło krótkoterminowej i długoterminowej
– możliwość wystawienia rachunku do umowy o dzieło i zlecenie
– możliwość wystawienia umowy zryczałtowanej do 200 zł brutto
– możliwość rejestracji i rozliczania list płac
– możliwość generowania kartotek ze składnikami wynagrodzeń
– możliwość generowania deklaracji PIT dla zatrudnionych.

Zaletą dodatkową wybranego programu dla stowarzyszeń/fundacji byłoby posiadanie przez niego modułu e-Deklaracje, pozwalający na elektroniczne wysłanie deklaracji PIT. Oczywiście warto się również upewnić czy istnieje możliwość wprowadzenia zmian w wyglądzie i zawartości wydruków umów i rachunków.

Program LeftHand Pełna Księgowość dla Stowarzyszeń i Fundacji to nie tylko program księgowy dla stowarzyszeń/fundacji. Zawiera on również wbudowany moduł kadrowo płacowy pozwalający w prosty i szybki sposób wykonywać potrzebne operacje. Spełnia on wszystkie opisane wcześniej wymagania. Jeżeli specyfika Państwa organizacji pozarządowej jest na tyle rozbudowana, że potrzebne będą Państwu bardziej zaawansowane operacje kadrowo-płacowe, to firma LeftHand ma również do zaproponowania dedykowany program kadrowo-płacowy o nazwie „LeftHand Kadry i Płace”, który można dowolnie konfigurować. Ten dedykowany program kadrowo-płacowy pozwala na współpracę z Płatnikiem, z modułem e-Deklaracje, umożliwia generowanie zestawień GUS, obsługuje specyfikę PFRON i w automatyczny sposób współpracuje z programem LeftHand Pełna Księgowość dla Stowarzyszeń i Fundacji.

Zachęcam Państwa do kontaktu ze mną w celu porozmawiania o Państwa potrzebach w zakresie operacji kadrowo-płacowych i księgowych w organizacji. Być może wystarczy państwu ten wbudowany, prosty moduł kadrowo-płacowy albo będziecie Państwo zainteresowani dedykowanym programem „LeftHand Kadry i Płace”.

ngo

Reklamy