Pracownik poszedł po pracy (30 listopada 2016 r.) do lekarza. Dostał zwolnienie lekarskie od 30 listopada 2016 r. do 12 stycznia 2017 r. Od 1 grudnia zmienił mu się wymiar czasu pracy z 1/2 etatu na cały. Od jakiej kwoty będzie liczony zasiłek?

kadry

30 listopada pracownik wykonywał pracę, za którą otrzymał wynagrodzenie. Dlatego tego dnia nie można traktować jako dnia niezdolności do pracy. Lekarz powinien wystawić zaświadczenie o niezdolności do pracy od następnego dnia po badaniu.

Ponieważ pracownikowi od 1 grudnia zmienił się wymiar czasu pracy, zasiłek będzie liczony od wynagrodzenia jakie pracownik otrzymałby za grudzień 2016 r. (dla pełnego wymiaru czasu pracy).

Podstawa prawna:
Art. 40 ustawy z dnia 25 czerwca 1999 r. o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa (tekst jednolity: Dz.U. z 2016 r. poz. 372 z późn. zm.). (źródło: ZUS.pl)

szukasz-dobrego-programu-ksiegowego_

Advertisements